HC Lány B - HC Ovce Kamenné Žehrovice 2:4

Třetiny: 1:1, 0:1, 1:2

Branky: Jirkovský Dan (Jirkovský Radek), Kuna

Vyloučení: 1:2

Ovce nám porážku oplatily

V neděli 17.11. od 19:30 hod. čekal lánské béčko těžký soupeř. Postavilo se Ovcím z Kamenných Žehrovic, které jsme v prvním utkání porazili těsně 3:2. Ovce postavili do branky Milana Kolíska. Bohužel Lánský Michal je ze zdravotních důvodů dlouhodobě mimo hru, takže k bratrskému souboji dojít nemohlo.

Utkání jsme začali doslova hrozně. Hned při prvním střídání jsme inkasovali, když se před brankou dokázal uvolnit útočník soupeře. Hned další střídání jsme také ohrozili branku soupeře, ale ne tak účinně. Soupeř byl velmi kvalitní, takže nám toho moc nedovoloval, ale nějaké šance jsme si vytvořili. Branku jsme však dokázali vstřelit až při přesilové hře. Když Radek Jirkovský dostal puk z buly na syna Daniela, který s tečí soupeře srovnal ukazatel skóre. V této třetině jsme ještě nějaké šance měli, ale soupeř měl ze hry víc. Dokázali jsme ho ubránit, a když ne, tak Petr Linc měl svůj den a zbytek pochytal.

Ve druhé třetině jsme se snažili obrátit vývoj skóre, ale branku dal soupeř. Přes veškerou snahu jsme nedokázali pokrýt hráče najíždějící z druhé vlny. Naše šance skvěle chytající Kolísek pokryl. Nebylo jich tolik, protože herně se nám v utkání tolik nedařilo. Hodně jsme kazili přihrávky a z toho pramenily další chyby. Takže nás soupeř dostával pod tlak čím dál častěji. Skóre se ale ve druhé části neměnilo.

Ve třetí třetině jsme chtěli hru trochu zpřesnit, ale moc se nám to nedařilo. Přesto František Kuna chytře skrytou střelou protrhl střeleckou smůlu. Pak ještě musel Kolísek předvést několik pěkných zákroků. Soupeř byl velmi nebezpečný, ale my jsme začali srovnávat hru. Bohužel pár minut před koncem byl vyloučen Kuba Šíma, který v útočném pásmu v přemíry snahy nedovoleně bránil soupeři ve hře. Tuto přesilovou hru soupeř využil tvrdou střelou od modré, na kterou Petr Linc neměl šanci. To znamenalo jen jedno. Musíme se pokusit srovnat.  Jenže při následném střídání soupeř zase využil rychlého výpadu a opět hráč z druhé vlny stanovil konečný výsledek na 2:4 za našeho pohledu.

Musíme sportovně uznat, že jsme celé utkání tahali za kratší konec. Soupeř byl hokejovější a lépe kombinoval. Přesto všechno jsme po remíze sahali. My jsme předvedli celkem slušný výkon směrem dozadu. V útoku se nám moc nedařilo.

HC Lány B:  Linc (Wostl), Bratrů, Taraba. Lomberský A., Flégl, Černý, Soukup, Jirkovský R., Jirkovský Dan., Jirkovský Dav., Kuna, Šíma, Šťastný, Lomberský T., Hořejší, Pilař