HC Lány B - HC Blue Středokluky 7:6

HC Lány B - HC Blue Středokluky  7:6

Branky: Rudovský, Evan (Máslo), Evan ( Máslo, Náprstek), Šťastný, Evan (Lomberský T.), Jirkovský D. (Šťastný), Máslo (Lomberský A.)

Třetiny: 1:3, 2:2, 4:1

Vyloučení: 3:3

Druhé utkání sezóny 2016/2017 proti HC Blue Středokluky hrajícím v nezvykle vysokém počtu hráčů jsme začali velmi dobře. První pořádná střela na branku „obrovitého Čemana“ skončila v jeho brance. Jejím autorem byl Otta Rudovský. V první třetině i přes mnoho šancí to bylo z naší strany vše. Branky pak dávali jen Středokluci. První třetina tak skončila za stavu 1:3.

Druhou třetinu jsme chtěli zlepšit efektivitu naší střelby. Soupeř neustále hrozil rychlými protiútoky, na což má rychlostně velmi dobře vybavené hráče. Ty nám dělali obrovské problémy. Přesto Jakub Evan po nahrávce Ondry Másla zařídil snížení na 2:3. Za chvíli to bylo opět o dvě branky, kdy rychlý Václav Chýský proskočil mezi obránci a hnal se sám proti Wostlovi, kterému nedal šanci. Snížení na 3:4 zařídil opět po nahrávce Ondry Másla Kuba Evan. Na konci druhé části si ale soupeř vzal zpět své dvoubrankové vedení.

V závěrečné části při skvělém napadání Honza Štastný vystihl rozehrávku a přesnou střelou snížil na rozdíl jediné branky. To nám vlilo čerstvou krev do žil a najednou se nám dařila více kombinace. Soupeř sice stále hrozil brejky, ale ty prozatím zůstaly nevyužity. Vyrovnání přinesl zkompletovaný hattrick Kuby Evan tentokráte po nahrávce Tomáše Lomberského. Buly po vhazování vyhrál velmi aktivní Honza Šťastný pro sebe a hned vyrazil do útoku. Jeho velmi tvrdou střelu dorazil Dan Jirkovský. Jenže ani tohle vedení jsme neudrželi. Rázem bylo po rychlém protiútoku Středokluk opět srovnáno. Jenže po vzájemné potyčce Davida Čermana se soupeřem se hrálo ve čtyřech na obou stranách. To sice vyhovovalo lépe bruslícím Středoklukům, ale branku vstřelil Ondra Máslo po nahrávce Aleše Lomberského. Soupeř se snažil vyrovnat, což vyústilo ve velký tlak umocněný vyloučením Martina Náprstka za podražení. Nic z toho ale nebylo a my výsledek 7:6 udrželi.

Výkon ve druhém utkání byl o poznání lepší, než v prvním, ale naším velkým problémem je produktivita střelby a ne úplně stoprocentní vracení při bránění.

Sestava HC Lány B: Wostl, Bratrů, Lomberský A., Rudovský, Čerman, Černý, Slánička, Evan, Šťastný, Jirkovský D., Jirkovský R., Benetka, Lomberský T., Máslo, Náprstek

Sestava Blue Středokluky: Mišta J., Mišta T., Braun, Brát, Luksch, Hrdlička, Fuzzi, Vojtíšek, Chýský, Štechmiler, Pokorný, Šafránek, Týbl, Longauer